Zahradnice na cestě


Na začátku bylo slovo.

Já, zahradnice mnoha možností, jsem vyřkla: 

VYBRALA JSEM SI BÝT PO ZBYTEK ŽIVOTA ZDRAVU A SPOKOJENOU.

A v průběhu několika následujících měsíců mi byly DIAGNOSTIKOVÁNY zhoubný nádor prsní žlázy a nevyléčitelný autoimunní zánět štítné žlázy. Dvě onemocnění, které se společně u jednoho téměř nevyskytují.

Šťouralova poznámka zní: Tak tahle možnost  - být po zbytek života zdravou a spokojenou - ti teda nevyšla.

A já kontruju: Šťourale, cesta k vybrané možnosti být zdráv a spokojený, je jedna z nejtěžších. 32 let dělám doktora a už vím, že vše není tak, jak se píše v knihách učených. Onemocní-li tělo, klasická medicína ho umí napravit. Ale neumí a ani nemůže umět člověka uzdravit. Svým pacientům říkám, to vy jste ten, který uzdravuje, já jen mohu ukázat cestu a pomoci na ní vstoupit. Nemoc a "uzdravení" z ní pomocí léků, přístrojů, operací....dává druhou šanci k nalezení zdraví.

Není to jednoduché ani přímočaré. Jaké to je však nevím, jen tuším.

Jsem chodící reklama na slogan Kdo chce zapalovat, musí hořet. A tak svá přesvědčení o sebeuzdravovacích schopnostech každého z nás již delší čas aplikuji na sobě samé.... Chci být zdravá, nebrat žádné léky. Přála bych si dokázat nastartovat samouzdravovací procesy a harmonizovat své tělo, duši a ducha tak, aby mi už nikdy nemusely vysílat signály ve formě občanské války protilátek s vlastními tkáněmi nebo sebevražedných nádorových buněk dělajících teroristický útok na zbytek organismu.

 V termínech z jazykovky by se dalo říci, že jsem tak asi mírně pokročilý poutník na uzdravovací cestě. Mám něco nastudováno, něco prožitého, a teď  nastala chvíle k důkladnému praktikování.

A právě na praktická cvičení vás srdečně zvu...

Staňte se voyery na mé uzdravovací cestě.