Jak kraniosakrální terapie probíhá ?

06.04.2024

Ošetření probíhá v klidném, bezpečném prostředí.  

Po příchodu s vámi povedu pohovor, jehož délka se bude odvíjet dle vaší objednané služby. Povíme si o problémech či potížích, které vás k terapii přivádějí. Společně probereme možnosti, jak je řešit. Kraniosakrální ošetření je vhodné téměř u všech tělesných i duševních obtíží. Není zaměřeno na nemoc, ale na zdraví. 

Vlastní ošetření trvá přibližně 60 minut. Lehnete si v pohodlném oblečení (bez bot) na lehátko do polohy, která vám bude nejvíce vyhovovat. Usadíme se oba do klidného stavu a zahájíme KS ošetření. Je to kontaktní terapie. Budu sedět u vašich nohou, ze strany (zvolíte si, z které to bude nepříjemnější) či u hlavy a budu se jemně dotýkat vašeho těla. Vždy než přiložím ruce, budu vás o tom informovovat. Nejčastěji se budu dotýkat nohou u kotníků, křížové kosti a hlavy. Pokud však bude potřeba, mohu se dotýkat i jiných částí těla např. stehen. břicha, hrudníku, ramen, krku. Vždy se však zeptám, zda je to možné. Pokud vám z nějakých důvodů konkrétní dotyk bude nepříjemný, domluvíme se na změně. Nikdy se nebudu dotýkat intimních míst. Celé ošetření je prováděno přes oblečení, kromě hlavy.

Po celou dobu ošetření můžeme komunikovat nebo nemusíme... Bude záležet jen na vás, zda budete chtít sdílet své prožitky nebo zda si o nich popovídáme po ukončení terapie. 

Upozorním vás, když se bude ošetření blížit ke konci. 

Společně provedeme integrační techniky (opět jemné dotykové manipulace) a ukončíme terapii. 

Je důležité si uvědomit, že KST není relaxační technika. Můžete se po ní cítit příjemně a svěže, ale též mohou i několik dní přetrvávat nepříjemné nebo zvýrazněné obtíže, únava, podrážděnost nebo ospalost. Pokud to nastane, můžeme být oboustranně spokojeni, neboť terapie byla úspěšná a tělo pracuje směrem harmonii a uzdravení.

K uzdravení či zmírnění fyzických a duševních potíží většinou nestačí jednorázové ošetření. Další ošetření je individuálně zvolené, ale nemělo by být dříve než za týden. Ideální interval jsou 3-4 týdny. Pro tyto případy jsem pro vás vytvořila nabídku Kraniosakrálních balíčků, kterou najdete zde:

K OŠETŘENÍ SE MŮŽETE OBJEDNAT ZDE:

TĚŠÍM SE NA SETKÁNÍ.